Misja

NASZA MISJA: JESTEŚMY STWORZENI, BY POMAGAĆ.
TAK JAK ŚW. WINCENTY a PAULO.
 

St. Vincent Medical Center powstał na cześć Świętego Wincentego a Paulo.

Był on księdzem, misjonarzem, twórcą wspólnot, tzw. Rodzin Wincentyńskich, które realizowały jego misję: pomoc chorym, ubogim, potrzebującym wsparcia materialnego i duchowego.

Urodził się w Pouy, we Francji w 1581 roku. Dzięki niemu w całej Europie rozwijała się idea altruizmu i miłosierdzia.

W Polsce dzieła Św. Wincentego a Paulo istnieją od 1651 roku. Jeszcze za życia zdecydował on o wysłaniu misjonarzy do Polski. W 1653 w Warszawie został utworzony pierwszy dom przy parafii Św. Krzyża i rozpoczęły działalność Siostry Miłosierdzia, Szarytki (charite – miłosierdzie, dobroczynność).

Zgromadzenia Zakonne i wspólnoty Rodzin Wincentyńskich działają prężnie do dziś i realizują ideę swojego Ojca Założyciela.

Wszystkich zainteresowanych ideą wincentyńską zapraszamy do odwiedzenia stron:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej St. Vincent Medical Center od początku jego założenia miał ambicję realizowania misji Świętego Wincentego a Paulo.

Pacjent i jego potrzeby to dla nas wyzwanie niesienia pomocy pielęgniarskiej i medycznej. Jednak przede wszystkim widzimy w Pacjencie Człowieka z jego cierpieniem i emocjami.  

Kilka ważnych dla nas faktów z historii działalności St. Vincent Medical Center.

2001 dr Tomasz Majszyk zakłada NZOZ w ramach misji niesienia pomocy chorym nieuleczalnie, niepełnosprawnym, którzy wymagają szczególnej opieki. Ks Józef Jachimczak pobłogosławił pierwszy gabinet na ul. Radnej 14.

2002 Św. Jan Paweł II błogosławi naszą placówkę podczas pielgrzymki do Rzymu i Ojca Świętego wraz z delegacją Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

2002 pierwszy respirator podarowany przez żonę ambasadora USA. American Friends of Warsaw pomagali nam przez długie lata.

2003 rejestracja hospicjum i zespołu długoterminowej opieki domowej w Zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo na ul. Tamka 35. Zgromadzenie Księży i Sióstr wspierali nas szczodrze w pomocy chorym przez wiele lat.

2007 powstanie fundacji Jedni Drugim, która do dziś pomaga naszym Pacjentom przekazując sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Darowizny pieniężne pochodzą od wielu ludzi i instytucji, którym nie jest obca wrażliwość na cierpienia innych.

Fundacja Jedni Drugim

Poznaj opinie naszych pacjentów i referencje

x

Nominacja do nagrody Anioły medycyny

Zobacz plik pdf

Podziękowania

Zobacz plik pdf

bez podpisu

„W dzisiejszym zdehumanizowanym i zdesakralizowanym świecie ludzie pracujący w hospicjach jawią się aniołami.”

Pani Katarzyna

„[…] dzięki zaoferowanej pomocy [..] przenośny koncentrator został zakupiony i przekazany do użytku mojej mamie. Nasze życie bardzo się zmieniło, oczywiście na lepsze, mama pomimo ciężkiej choroby może nareszcie wychodzić z domu, w którym była zamknięta a nawet pojechać we własnym zakresie do lekarza bez potrzeby czekania na karetkę. […] Nikt zdrowy nie patrzy w ten sposób na życie, wyjście z domu jest dla niego tak naturalne, że nawet tego nie dostrzega, inaczej jest w przypadku chorych ludzi jak Barbara, dla niej sam fakt, że jej marzenie, jakim jest możliwość wyjścia z domu się spełniło dodaje sił, aby pomimo choroby i niedoli dalej walczyć. Walczyć o to, co najcenniejsze… ŻYCIE”

Pan Janusz

„Pragnę tą drogą serdecznie podziękować pani dr. Magdalenie i pielęgniarce Danucie za pełne oddanie sprawie, bardzo troskliwą opiekę, poświęcenie i ponadstandardowe zaangażowanie w pielęgnacji. Uważam, że jesteście bardzo potrzebni.”

Pani Iwona

„Od pierwszej wizyty Pana doktora,  który bezpośrednio opiekował się Tatą, wspólnie z Panią pielęgniarką mieliśmy okazję przekonać się, ile znaczy fachowa pomoc, ale również nieocenione, niecodzienne oddanie dla człowieka chorego i jego rodziny, poddanej tej trudnym doświadczeniom, a przecież bezsilnej, bezradnej w obliczu cierpienia i ciężkiej choroby. To właśnie dzięki ich wiedzy, doświadczeniu, a szczególnie ogromnej empatii i gotowości niesienia pomocy, wlewała się w nasze serca otucha, że przetrwamy to wszystko.”

Madzia z Rodzicami

Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane nam serce i dziękujemy za zakup sprzętu. Dzięki niemu nasza córka może radować się życiem i chodzić na spacery podziwiając piękno otaczającego ją świata.

Pani Grażyna

„Wcale nie tak często spotyka się osobę, która jest nie tylko sprawnym fachowcem, ale także, a może przede wszystkim, człowiekiem okazującym bezradnemu i niekontaktowemu pacjentowi najwyższy szacunek.”

Pani Joanna

„Jestem bardzo wdzięczna za długotrwałą i profesjonalną opiekę medyczną, świadczoną mojemu Mężowi. Stanowiła ona dla mnie i dla Chorego istotne wsparcie we wspólnym zmaganiu się z chorobą.”

Pani Urszula

„Mam zaszczyt pogratulować Zespołowi Długoterminowej Opieki Domowej, że posiada wyspecjalizowaną kadrę medyczną, której przykładem może śmiało być Pan rehabilitant.[…] przejawia wielką rzetelność i zaangażowanie w swoją pracę. Taka postawa silnie motywuje pacjenta, który […] podejmuje wysiłek osiągając zaskakujące efekty.”

Pani Agnieszka

„Chciałabym bardzo serdecznie podziękować za ogromną pomoc, wsparcie. Szczególne podziękowania i uznanie dla Pani doktor, która pomogła mamie i nam przejść ten bardzo trudny czas, z oddaniem, życzliwością, profesjonalizmem.”

Pan Witold

„Zajmując się profesjonalnie teorią sprawnego działania z wielką satysfakcją obserwowałem organizację działania Hospicjum Domowego nad moją żoną ś.p. Znajdując się w ostatnim stadium choroby nowotworowej miała najlepsze warunki odpowiadające standardom szpitalnym. […] Wszystkim serdecznie jeszcze dziękuję z pełnym uznaniem dla fachowości, a także za pełen serdeczności stosunek do mojej żony.”

Facebook
Umów się z nami
Dokumenty do pobrania

Umów się na wizytę